Nevěra, aneb nenechte si radit!

ilustrační obrázek

Nevěra je ošklivá zkušenost pro každého, kdo ji zažil či zažívá. Existuje však na ni nějaká rada či osvědčený recept, jak ji vyřešit,když už se stane?  Z médií, časopisů a od kamarádek se člověk dozví různé rady, k těm nejčastějším, které se dají okopírovat z každé učebnice patří tyto:

1) Hlavně nic nevyčítat,

2) Nerozčilovat se,

3) Odpustit,

4) Čekat jak se co vyvine a pokud možno fungovat normálně v běžném režimu,

5) Projevovat svou lásku dál,

6) Nedělat ukvapené závěry,

7) Jde o děti, tak to raději strpět,

8) Možná měl/měla k nevěře důvod, tak na sobě zapracujte!

9) Hlavně se hned nerozvádět,

10) Jde jen o poblouznění, tak si to nechte líbit,

11) Věnujte se sobě!

Ano, toto jsou časté rady a poučky,  které snad na každého někdy vyskočily. Ne že by na nich bylo něco špatného, ale v zásadě je špatné to, že každá takováto rada, není vůbec drahá! Pasuje se totiž na každého a do každé situace a to je špatně, jelikož každá nevěra je jiná,v jiném kontextu,  z různé příčiny, s jiným partnerem, v jiném čase, místě, je prostě individuální, a proto se nedá dobrá rada takto naprogramovat. Můžete být hodní roky a právě proto, se Vám to třeba stalo. Někdy partner hledá prostě naopak změnu či mu imponuje,když scénu uděláte! Jediné co funguje při nevěře je, když svou situaci proberete s odborníkem či koučem,který Vás může dobře,nebo také špatně nasměřovat, ale rozhodnutí ohledně nevěry a to zda odpustíte a zůstanete, nebo zda odpustíte a odejdete, či zda odejdete a neodpustíte je jen na vás! 

Každopádně není dobré se nechat zviklat názory, které se pasují na každou situaci. Někdo se trápí roky a roky odpouští a je využíván partnerem, někdo za tím vším udělá rázný konec a stačí jedna nevěra a je konec bez diskuze. Ono když ten kdo podváděl byl s jinou či s jiným,  kde jste v tu chvíli byla/ byl pro něj vy? Nakupoval/a jste? Staral/a se o děti? Pečoval/a o nemocnou maminku? Vařil/a večeři? Mohla bych pokračovat dále… Je to snad něco méněcenného? No není, ale jedna věc je jistá, když je Vám někdo nevěrný,  tak pro něj v ten moment a možná častokrát méněcenní jste, jelikož si Vás neváží a často Vám lže. 

Je sice dobré se neunáhlovat, ale rozhodně není dobré se nechat využívat, nebo to trpět,protože se bojíte, jak to bude pak.

Jediným,kdo je expertem na to,jak se s nevěrou vypořádat jste vy samotní! Váš instinkt a vaše prvotní pohnutky, Vám napoví, co je potřeba. Proto se nenechte zviklat radami odborníků, kteří Vám radí od stolu…. a pamatujte si, jediné dobré nasměřování je to,  za které si zaplatíte.

Kouč a nebo terapeut, ke kterému totiž půjdete jen jednou, Vám mnohdy řeknete to, co bolí, ale co Vám pomůže se rozhodnout. 

Takže neokrádejme se o čas s někým,kdo si nás nezaslouží! 

PS: Tento můj článek naleznete k přečtení také zde.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp